אודות פרויקט אני באה אליכן


פרוייקט ייחודי שבו אני נוסעת ברחבי הארץ ונפגשת עם יוצרות לשיחה אינטימית

הפרוייקט מורכב מפגישה שלי עם היוצרת, ראיון כתוב, פודקאסט, ויצירה אישית בעקבות שיר שלי.

אני באה אליכן, הראיונות


חגית אזולאי רוזנס התחילה פה הכל. תוך כדי קריירה מצליחה בתרגום ולאחר שנים של התנסות עצמית באומנות Art Journaling שגילתה במקרה ב'פליקר' היא חזרה למקור, לימים שתיעדה כל דבר ביומנים החל מכיתה ג'. בשנת 2009 החליטה לקחת את זה צעד קדימה ולערוך סדנאות בדירת 2 חדרים בתל אביב. בהתחלה היתה סדנא לרכישת טכניקה אחת, העברת תמונה או דיוקן עצמי ובשל הביקוש לעוד ועוד טכניקות היא פיתחה סדנא ארוכה יותר שאפשר יהיה להתפתח בתוך היומן. חגית בעלת הבלוג 'יצירה ויצירתיות', גרה כרגע עם משפחתה בקליפורניה בארה"ב. ומנהלת משם בפייסבוק את הקבוצה היצירתית והתוססת 'הקבוצה של הסטודיו'.

קרא עוד

מיקי דרור היא אמנית רב תחומית, עוסקת ברישום, פיסול, עבודות בשמן, במיקס מדיה. גידלה כל השנים לבדה את בתה. היתה לה קריירה מפוארת כסוציולוגית ארגונית. הובילה פרויקטים רבים ומשמעותיים בתעשיית ההייטק. עזבה קריירה מצליחה באמצע החיים ופנתה ללמוד 4 שנים אמנות. הציגה בתערוכות רבות במהלך השנים ברחבי הארץ. היום יוצרת בעיקר ביומן. כרגע חיה את הרגע.

קרא עוד

איריס גל בוגרת הכשרה למלוות דרך בשיטת יומן המסע הויזואלי, מנחה בבית הספר ‘מסעות יצירתיים – רקפת הדר’, מלווה בתהליכים פרטניים ומנחה במועדון המנויות "מסעות יצירתיים" היומן הפך עבורה להיות כלי ביטוי עוצמתי, כלי ריפוי. דרך החיבור ליצירה, מתעוררות תשוקה, סקרנות ושמחת חיים.

קרא עוד

עילית היא יוצרת ואוטוריטה בתחומה, לא רק בעיני, היא בנתה קורס למטפלות באמנות, והוא הצלחה מסחררת כבר שנה שניה. יש לה את היכולת לגרום לאחרים להבין את עצמם לעומק. היא מטפלת באמנות, אמנית ומציגה בתערוכות. היא אופטימית בלתי נלאית ורוצה ללמד אחרים לראות טוב בכל סיטואציה ולמצוא בתוכם שמחה.

קרא עוד

פנינה בעיני לא רק אמנית היא גם חוקרת, משייטת באינטרנט, מוצאת חומרים וחוקרת אותם מכל הכיוונים. יוצרת נדיבה שחולקת את הידע וההמצאות שלה עם יוצרות נוספות בנדיבות רבה. שתינו גילינו את האמניות שבנו בגיל מאוחר יחסית. יש דימיון באופן ששתינו עובדות - חוקרות ויוצרות מתוך חופש.

קרא עוד

איריס היא מטפלת בהבעה ויצירה בילדים ומבוגרים בקליניקה שלה בתל אביב. אמא לשני ילדים שהיא מגדירה אותם כ-נס. איריס היא אמנית מרתקת שמנהלת יומנים מגיל קטן. הנחתה קבוצה של מיזם ארט בום יחד עם ורד מיוחס. מנחת סדנאות ליוצרות.

קרא עוד

ורד מיוחס היא יומנאית, ואומנית קולאז' ומיקס מדיה רב תחומית, מנחה סדנאות יצירה במגוון טכניקות וחומרים. מגדירה את עצמה כמלכת הזימונים, רוחנית מעשית עם ראש בעננים ורגלים על הקרקע, שבכל תקופת חיים, ממציאה את עצמה מחדש. היא הציגה את יומנה, בתערוכת יומנים ויזואליים-זמן קורונה (דצמבר 2020), ונבחרה להציג בתערוכת המיטב של שבוע האיור את קולאז' "מיתרי הלב".

קרא עוד

רקפת היא יוצרת ומנחה מאד מיוחדת. היא יוצרת שיעורים על ידי משחק פשוט עם חומרים ומילים. יש לה המון ידע משלל קורסים שלמדה במהלך השנים, רבים מהם בנושא גוף נפש. יש לה אוסף עצום של מחברות שבהן היא רושמת את החלומות שלה, בחלק מהחלומות יש מסר שמאוחר יותר מתממש בחיים עצמם. אני בעצמי חלמתי בקורס שלה על המיזם הזה בדיוק: שאני נוסעת בארץ ומראיינת יוצרות מוכשרות ומרתקות, והנה הוא קורה בפועל. במהלך הקורונה הקימה יחד עם רקפת הדר את המועדון "מסעות יצירתיים" ומהווה חלק מצוות המורות.

קרא עוד

ליאת היא יוצרת מופלאה עם כשרון הבעה יוצא דופן בצבעים ובמילים. ביומנים שלה תמיד יש כוונה, שכבות ועומק. היא מנחה סדנאות ביומן בסטודיו בבית שלה בהוד השרון. יש לה מסלול חיים מאתגר שהפך אותה לבת יחידה לאחר שאחותה הקטנה נרצחה בפיגוע האוטובוס בדיזינגוף בשנת 1994 למרות האסון היא נאחזה בחיים והקימה שבט קטן משלה לתפארת.

קרא עוד

שושי בעיניי היא ראשת השבט. אני ושושי הכרנו בטיול של רקפת הדר ללונדון, ישר התאהבתי, היא לנה בחדר מולי, לפעמים ירדנו לאכול ביחד ויצא לנו לטייל יחד בשוק הפרחים, פטפטנו וצחקנו, הרבה. אני אוהבת את ההנחייה של שושי, היא תמיד מלווה בהמון ידע מעולם האמנות, שירה, ספרות, ציור, מוסיקה ועוד. השתתפתי ומשתתפת אצלה בסדנאות בזום עד היום.

קרא עוד

אני פוגשת את נעמי לראשונה בקורס 'מנחות ביומן הויזואלי' והיא מבטאת את הקושי ליצור מתוך חשש שהיא לא "אמנית" ומצהירה שוב ושוב שהיא לא יודעת לתפור. די מהר נעמי קלטה את העניין, האמנות פרצה מתוכה והיא הפכה לכוכבת אצלנו ב"כיתה". מאז היו לה כמנחה עשרות קבוצות ומאות תלמידות בסטודיו שלה בבית חרות.

קרא עוד

העבודות של רקפת הדר שהתנוססו בפייסבוק בשנת 2015 משכו את עיניי... ישר זיהיתי שמדובר בדפי יומן ויצירה במיקס מדיה. אז קראנו לזה art journaling, המונח 'יומן ויזואלי' עדיין לא היה נפוץ. רקפת אספה את כל הטכניקות לשיטה סדורה עם 7 אלמנטים, ויש לה היכולת להמציא את עצמה בכל פעם מחדש.

קרא עוד

הפודקאסטים