יעל קרניאל

כותבת, יוצרת ויומנאית. אישה - ילדה, אני אשת חינוך במהותי, בוגרת BA ו-MA בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה. בקריירה בצבא קבע עסקתי בהכשרת חיילים בחיל האוויר. ובקריירה השנייה טיפלתי בילדים, מתבגרים ומבוגרים עם קשיים לימודיים. מנדליסטית גאה.

הכתיבה והיצירה הם בשבילי דרך חיים. אני כותבת למגירה מאז שאני מכירה את עצמי, בבוקר, בערב ובצהריים. כשמח, עצוב וכשסתם בא לי. תנועת הכתיבה מרגיעה ומשקיטה, מבהירה ומחברת, פורצת גבולות ומרחיבת תודעה. זרם הכתיבה שלי הוא אינטואיטיבי וקולח ובאחרונה נולדו לי גם כמה שירים ילדיים ואותנטיים, עמוקים ומרגשים.

אני מלכה בהסוואה. לפני כמה שנים ביקרתי אצל מתקשרת ניצולת שואה מלאכית קטנה גדולה שאמרה לי שאני "אינקוגניטו", שאני נושאת כתר נסתר על ראשי. שאני מלכה עם ראיה נדירה של האחר והגיעה השעה שלי לצאת לאור, אז אני פוסעת אט אט בדרך אל האור.

אני מנדליסטית גאה ובתוך תקופה רועשת וכאוטית בחיי, לפני 15 שנים, גיליתי את המנדלה. היא הפכה אט אט למרחב של ביטוי ויצירה אינטואיטיבי ומדיטטיבי. מצאתי שם אי של שקט ואי של שפיות, מקום לעצור בו את המחשבות ולהתחבר ללב ולרגשות. ולאורך השנים נולדו לי עשרות מנדלות שמבטאות את תהליכי הגדילה וההתפתחות שלי.

אני יומנאית צעירה ונלהבת, סקרנית וחוקרת ובשנתיים האחרונות אני חווה פרץ יצירתי מטורף שלא ידעתי כמותו. ערב רב של חומרים וצבעים, טכניקות ודימויים מחברים אותי  לילדה הפנימית הקטנה והאהובה שלי. אנו מרגישות שהגענו ללונה פארק ענק וססגוני ואנו נעות בתוך מרחבים של חופש ושמחה, תשוקה ואהבה. נולדו לי עשרות עבודות מרגשות ורבודות שמבטאות את התהליכים המשמעותיים והעמוקים, הגלויים והסמויים, המודעים והתת מודעים שאני חווה ועוברת. איזו חגיגה נהדרת.

בשלב זה בחיי פני לקריירה השלישית שלי שקורמת לה עור וגידים והולכת ומתגלה בקצב שלה, סקרנית לגלות לאן תיקח אותי הרוח.

לפייסבוק האישי שלה לחצו כאן

+++++++++

לראיון המלא עם יעל קרניאל לחצו פה