נעמי גורדון חן
בעלת "שבילי אופיר - חוויה והתחדשות דרך אמנות"

אמנית יוצרת, יזמית חברתית, מובילה נשים לשינוי. בוגרת אמנות קהילתית בשנקר, קורס מלוות דרך אצל רקפת הדר ותואר שני באתגרים בשינוי חברתי ב'לסלי'.

הגעתי לאמנות בעקבות שבר גדול בחיי, לאחר מותה של ביתי אופיר שנהרגה בטיול של אחרי צבא בגיל 22. עזבתי קריירה מבטיחה ויצאתי לחפש משמעות חדשה לחיי. במסע ארוך שעשיתי מצאתי שביל חדש שהוביל אותי לקשר שבין אמנות לקהילה וליומן המסע הוויזואלי. לימים, החלטתי להפוך את זה לדרך חיים ולהביא את זה לעולם.

בדף הפייסבוק העסקי שלי תוכלו למצוא פוסטים משלל תחומי ממהעיסוק שלי.

בשנים האחרונות אני מובילה נשים תהליכי התחדשות ושינוי, דרך הנחיית סדנאות יומני מסע ויזואליים רבות בשילוב הגישה הנרטיבית, בסטודיו שלי בבית חרות וגם במפגשים וירטואליים. במסגרת זו פיתחתי מספר מודולים ביניהם את 'דרך ההתחדשות'.

אני מנחה בין השאר להתבונן בסיפור שלנו מזווית ראיה שונה ודרך הסתכלות אחרת,
 וגם, שאפשר לבנות סיפור חיים אלטרנטיבי ומסתגל יותר כפי שאני בניתי.

את היצירה 'משהו חדש מתחיל אצלי עכשיו' יצרתי ביומן הוויזואלי בימים שבין הסגר הראשון לשני לקראת המפגש עם מירב. זה מאד רגש אותי. אני רואה בקורונה הזדמנות לשחרר את האחיזה במה שהיה, הזדמנות שמובילה אותי להתחלות חדשות.

בשינוי שעשיתי בשנים האחרונות ובמעבר מיזמות עסקית ליזמות חברתית ולאמנות, אני עוסקת הרבה בחיבור שבין אמנות לקהילה. יצירת חדש מישן.

זמן רב התהלכתי עם חלום על מיזם ארצי שיחבר קהלים רחבים. עבורי חלום הוא משהו מרגש שגורם לי לקום בבוקר עם חיוך, עם מוטיבציה ועם אנרגיה. החלום דוחף אותי קדימה גם כשהזמנים לא קלים, נותן כיוון ומשמעות לחיי. דווקא בסגר הראשון, כשהיינו סגורים בבתים, החלום הפך לרעיון שהבשיל. הרגשתי צורך להביא לידי ביטוי את המצב הבלתי נתפס שעובר עלינו, דרך יצירה בחומרים ממוחזרים ובחפצים שאינם עוד בשימוש, כמו גם חומרים מהטבע.. יצירת חדש מישן.

יזמתי את 'ארט בום' - ה'בייבי בום' האמנותי של ימי הקורונה שמהא מאד הפך להיות מיזם ארצי. הובלתי אותו יחד עם עוד 9 יומנאיות ב 14 קבוצות יצירה ברחבי הארץ בהן השתתפו 90 אמנים ויוצרים. עברנו מיצירה בדו מימד ליצירה בתל מימד. סיומו היה ברגע שיא - אירוע פתיחה חגיגי של תערוכת 'ארט בום' ב'ארטורה' שבעמק חפר. התערוכה מוצגת בחוץ ועד שאפשר יהיה להגיע לשם, תוכלו להיכנס כאן לאתר ולהתרשם כמה מרגש המיזם הזה.

פרטים נוספים על סדנאות יומני המסע שאני מובילה תוכלו למצוא באתר שלי.

++++++++++++++++

מוזמנות להכיר את נעמי גורדון חן במסגרת פרויקט אני באה אליכן