שושי וקסמן
אמנית ומנחה ביומן הויזואלי

40 שנים של התנסות בהיבטים שונים של פדגוגיה, מחקר ואמנות הביאו אותי לרגע הזה בו אני פותחת מסגרת ייחודית משלי לשתף בה את אהבתי לאמנות, לספרות ולהבעה אישית, מסגרת שאני מגדירה אותה כספר משלי.

במסגרת הדוקטורט שכתבתי התמקדתי בדרך בה יוצרים שונים משלבים טקסטים ותמונות בעבודתם בדרך ליצירת משמעות אישית משלהם. בנוסף לאחר 3 שנים מרתקות בהן פגשתי את היומן הוויזואלי במסגרת בית הספר של רקפת הדר, הבנתי כי היומן הוויזואלי עשוי לשמש כלי מרכזי להבאה לידי ביטוי של כישוריי והנחלת העקרונות המנחים אותי בחיי כאדם יוצר למשתתפות בסדנאות שלי.

במסגרת ספר משלי תוכלי אם כן לתעד מסע של התפתחות רגשית, יצירתית. כל מה שנדרש הוא אהבה, ועניין בתרבות ובאמנות ונכונות להתפתח לכיוונים חדשים ובלתי צפויים בלי להתקבע בעמדות כגון אני לא יודעת לצייר, לא יוצא לי, קלקלתי, אלה הן אמירות שהתקבעו בתודעתנו בגלל תרבות תחרותית שמעדיפה תוצאות על תהליך, שיוצרת תפיסות אליטיסיטות למי מותר ולמי אסור לעסוק באמנות .

בספר משלי כיתות לימוד אינטראקטיביות בזום המוגבלות ל35 משתתפות וכן קבוצות באינטראקציה הדוקה יותר עד ל-6 משתתפות בזום או אצלי בסדנה כשיתאפשר. חלק מהסדנאות הן חד פעמיות וחלקן באות בסדרות העוסקות בנושא משותף כגון הדיוקן בספר משלי ועוד.

עוד עלי תוכלו לקרוא באתר שלי.